Informace

Základní informace o serveru:

Na spawnu si může každý hráč enchantovat svou výbavu, jak je libo. Je potřeba si jen přinést vlastní lapis. Pak jsou zde kovadliny volně k použití pro ty, kteří nějakým způsobem získali knihy, nebo si jen chtějí opravit svou výbavu. Dále zde naleznete enderchestky, kam si mohou ukládat důležité věci i hráči bez VIP / SPONZOR účtu. A v neposlední řadě se můžete vyspat v naší ubytovně, pokud jste od vlastní postele příliš daleko, nebo pokud ještě žádnou nemáte.

Na našem serveru naleznete například antigrief, který nepovolí například tekoucí vodu a lávu mimo rezidenci. Pomocí příkazu /RES SET si každý může nastavit, jak se jeho rezidence bude chovat. Toto je prozatím bez omezení.

Naleznete zde také doly, kde si můžete natěžit písek, jíl, štěrk a všechny druhy dřeva, takže nemáte důvod ničit krajinu.

Pokud máte hlad a nic k jídlu není k dispozici, můžete jednou za hodinu využít příkazu /KIT JIDLO a získáte dostatek jídla na přečkání oné hodiny.

Nemáte čím těžit, nebo upravovat políčko? Nemáte se čím bránit? Jednou za hodinu můžete použít příkaz /KIT IRON a získáte železné nástroje, které vám na chvíli vystačí.

Je zde také nainstalován oblíbený plugin mcMMO, takže můžete sbírat skillpointy a vylepšovat si své staty. Level každého skillu je nastaven prozatím na 200 a veškeré ostatní hodnoty jsou nastaveny na základní, takže pokud budete hodně pracovití a budete často navštěvovat doly, existuje velká šance, že si po nějaké době vykopete z písku například glowstone, jmenovky, či dokonce diamanty. Na to doporučuji lopatičky s velkou účinností a se štěstím 😉

Každý hráč může získat pomocí /KIT SPAWNER jeden spawner na čuníky zdarma. Jde o neomezený zdroj jídla, který se každému může hodit. Spawner je nutno položit na hlínu, nebo trávu.  Za menší poplatek serveru (herními penězi) si pak lze zakoupit další spawnery na čuníky, nebo jiné potvory 🙂 Spawnery lze vykopat pouze pomocí krumpáče s enchantem „Něžný dotek“ (Silk touch). Takto lze získat například spawnery z podzemí a pomocí nich vytvořit vlastní XP farmu. Pokud bude mít někdo z admin teamu náladu a čas, můžete jej požádat o změnu typu mobů, kteří se ze spawneru rodí. Manipulace se spawnery je na vlastí nebezpečí. Krumpáčem bez silk touch enchantu spawner nenávratně zničíte a nebude vám nahrazen.

Pokud nemáte vlastní skin (hrajete jako warezák), můžete použít příkaz /SKINS a vybrat si skin některého z registrovaných hráčů. Ovšem pozor. Pokud s tím dotyčný nebude souhlasit, měli by jste jeho rozhodnutí respektovat a zvolit si jiný skin. V žádném případě nebudu řešit rozpory mezi hráči kvůli tomu, že jeden si vybral skin druhého a nechce ho „sundat“.

Nelíbí se vám, jaká očarování jste si přidali na svůj předmět? Snadná pomoc. Příkazem /DISENCHANT lze každý očarovaný předmět změnit na klasický. Enchanty se vám vrátí v podobě knížek, takže je nutné mít dostatek volného místa v inventáři. Aby to nebylo tak jednoduché, stojí každé odstranění enchantů z předmětu pět levelů.

Chcete rychle zkušenosti? Vyzkoušejte XP farmu na /WARP XP a vydělejte si tak zkušenosti, které potřebujete. na XP farmě jsou stejně, jako na spawnu volně k použití kovadliny a oltáře.

 

Co zde prozatím nenajdete:

Na server z technických důvodů prozatím nebudu přidávat žádné minihry. Za prvé je návštěvnost mizivá, takže by o ně nebyl žádný zájem. Za druhé bych se s nastavováním patlal několik hodin a do toho se mi zatím opravdu nechce.

Také s mobarénou prozatím nemůžete počítat, i když je již jedna rozpracovaná. Nevychází na to čas, takže „je mi líto, ale zkuste to později“ 🙂

 

Technické informace o serveru:

  • Motherboard: Intel DG31PR
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E7300 @2.66 GHz
  • Paměť: 4GB ADATA EXTREME DDR2 800+
  • Úložiště:  120 GB SSD Kingston SV300 + 500GB HDD Western Digital
  • OS: Windows

Ač se může zdát, že je sestava slabá a není to server jako takový, úplně dostačuje pro server s až padesáti sloty. Mohu tedy dle libosti přidávat sloty až do této hranice. Na 120GB SSD je jak systém, tak Minecraft i TeamSpeak 3 server. Na HDD se pak nacházejí zálohy a testovací server, který není veřejně přístupný.